Spirit scores of Tournament Mixed

Spirit scores are computed based on 170 games in this tournament.

League: Paganello
Season: 2019
Tournament: Mixed
Start Date: Sat 20 Apr 2019
End Date: Mon 22 Apr 2019

Teams

(Click on table headers to sort)
Teams Avg Rec Avg Rec Tot Nr Rec Avg Given Avg Given Tot Nr Given

Games

Date Field Team 1 Score Team 2 Team1 rec Team2 rec
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 20 Team Blackout Couch 13 - 2 Cotequila VINTAGE enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 7 CUSB La Bassa 8 - 5 Scottie Doesn’t Know enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 19 Slick Ultimate 9 - 8 Pagatekid enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 18 Question mark 9 - 7 Ultimate Square enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 17 Tai Chi Latte 13 - 4 7 Cicloni enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 1 PagaDave 10 - 3 Gentle enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 15 Ars Ludendi 11 - 6 Skuns Ultimate enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 3 BeeFire 8 - 6 The Basilisk enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 14 45 Nigiri 8 - 12 Sugar Mixed enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 13 Spiderpigs 13 - 5 FAB Mixed enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 4 DISConnection 7 - 12 Havana Club enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 5 Coconutty 13 - 6 Gremlin-daling enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 12 Piranhas 11 - 7 Force Elektro enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 11 Babbani 9 - 7 Gremila enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 6 Hollywood Time Jumpers 11 - 9 MINT Ultimate enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 8 BBC 8 - 9 Messiah Complex enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 8 The Bald and The Beautifull 9 - 10 ICHNOS Flying Disc ASD enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 20 Cotequila G'OLD 11 - 6 Marsoni enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 19 Team Südsee 9 - 12 KUNG FURIA enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 18 Switzerland National Team 11 - 8 Prague Devils enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 17 Team Blackout Raccoon 9 - 8 FABster enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 1 Switzerland Master National Team 10 - 11 Zürich Mixed Ultimate enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 15 Ratisbona Eagles 8 - 7 Kiss My Discomix enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 3 Croccali 7 - 8 Styrian Hawks enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 14 Netherlands National Team 13 - 5 UFI Ultimate Imola-Canieporci enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 13 Arnold Stallone 8 - 10 Dream Team enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 4 High Maintenance 12 - 7 Belgium National Team enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 5 Fearsome sandcrabs 8 - 12 ExTSea enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 12 Paranoia 7 - 5 BRONX in Love enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 11 Ukraine Mixed National Team 8 - 10 German Master National Team (Meehr) enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field 6 Czech Republic National Team 11 - 8 FiveFins enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field 7 CUSB To Dai Cobra 12 - 7 Vecchia Romagna enter enter
Sun 21 Apr 2019, 11:00 Field Arena 7 Nanech 9 - 10 Cota slovenian street buffalo enter enter
Sun 21 Apr 2019, 12:00 Field Arena German National Team (Sandsturm) 9 - 8 Italy National Team enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 7 Skuns Ultimate 13 - 0 Cotequila VINTAGE enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 6 7 Cicloni 10 - 7 Scottie Doesn’t Know enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 11 CUSB La Bassa 5 - 11 Havana Club enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 12 Gentle 11 - 10 Team Blackout Couch enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 20 Tai Chi Latte 5 - 11 DISConnection enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 5 MINT Ultimate 13 - 5 Ultimate Square enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 4 ICHNOS Flying Disc ASD 13 - 2 Pagatekid enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 8 Sugar Mixed 8 - 11 Gremlin-daling enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 3 Force Elektro 9 - 8 FAB Mixed enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 15 Kiss My Discomix 8 - 5 Question mark enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 14 Prague Devils 13 - 6 Slick Ultimate enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 17 KUNG FURIA 12 - 5 The Basilisk enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 18 Messiah Complex 9 - 8 PagaDave enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 13 BeeFire 4 - 12 FABster enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 17 Babbani 11 - 8 Ars Ludendi enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 6 Cotequila G'OLD 13 - 9 Spiderpigs enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 1 BBC 10 - 9 45 Nigiri enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 20 BRONX in Love 10 - 4 Marsoni enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 19 ExTSea 13 - 3 Gremila enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 19 Coconutty 6 - 9 UFI Ultimate Imola-Canieporci enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 18 Arnold Stallone 12 - 6 Zürich Mixed Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 1 FiveFins 11 - 8 Hollywood Time Jumpers enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 15 German Master National Team (Meehr) 11 - 9 The Bald and The Beautifull enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 3 Croccali 13 - 10 Switzerland Master National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 14 Fearsome sandcrabs 13 - 4 Piranhas enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 13 Belgium National Team 9 - 8 Switzerland National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 4 Styrian Hawks 11 - 13 Netherlands National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 5 Ukraine Mixed National Team 13 - 8 Team Südsee enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 12 Paranoia 11 - 8 Team Blackout Raccoon enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 11 CUSB To Dai Cobra 13 - 7 Ratisbona Eagles enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field Arena Czech Republic National Team 9 - 12 Cota slovenian street buffalo enter enter
Sat 20 Apr 2019, 18:00 Field 7 7 Nanech 13 - 5 Dream Team enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field 8 German National Team (Sandsturm) 13 - 4 High Maintenance enter enter
Sun 21 Apr 2019, 09:00 Field Arena Vecchia Romagna 9 - 10 Italy National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 20 FAB Mixed 13 - 1 Cotequila VINTAGE enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 19 Ars Ludendi 8 - 6 CUSB La Bassa enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 18 Team Blackout Couch 3 - 13 KUNG FURIA enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 17 Havana Club 8 - 9 Ultimate Square enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 1 Skuns Ultimate 7 - 8 The Basilisk enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 15 Pagatekid 3 - 13 Sugar Mixed enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 3 Babbani 13 - 3 7 Cicloni enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 14 DISConnection 7 - 13 ExTSea enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 13 Slick Ultimate 8 - 9 ICHNOS Flying Disc ASD enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field Arena Switzerland National Team 13 - 0 Scottie Doesn’t Know enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 8 Team Südsee 10 - 5 45 Nigiri enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 7 Styrian Hawks 12 - 6 Cotequila G'OLD enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 6 Hollywood Time Jumpers 12 - 11 FABster enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 11 Piranhas 13 - 6 Question mark enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 12 Paranoia 13 - 2 Force Elektro enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 5 Ratisbona Eagles 12 - 5 BeeFire enter enter
Sat 20 Apr 2019, 16:00 Field 4 FiveFins 13 - 4 MINT Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 20 Coconutty 13 - 7 Gentle enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 19 UFI Ultimate Imola-Canieporci 10 - 5 PagaDave enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 18 Tai Chi Latte 6 - 8 Marsoni enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 17 Belgium National Team 13 - 2 Messiah Complex enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 1 Spiderpigs 6 - 12 Team Blackout Raccoon enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 15 Switzerland Master National Team 10 - 7 Kiss My Discomix enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 3 German Master National Team (Meehr) 13 - 7 Prague Devils enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 14 The Bald and The Beautifull 12 - 6 Gremlin-daling enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 13 Vecchia Romagna 13 - 6 BBC enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 4 Croccali 11 - 12 Dream Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 5 High Maintenance 13 - 2 Gremila enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 12 German National Team (Sandsturm) 12 - 4 Arnold Stallone enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 11 Italy National Team 13 - 3 Zürich Mixed Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 6 Czech Republic National Team 12 - 8 Ukraine Mixed National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field Arena Cota slovenian street buffalo 13 - 7 Netherlands National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 8 7 Nanech 13 - 6 Fearsome sandcrabs enter enter
Sat 20 Apr 2019, 15:00 Field 7 BRONX in Love 4 - 9 CUSB To Dai Cobra enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 20 Spiderpigs 13 - 0 Cotequila VINTAGE enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 19 Scottie Doesn’t Know 4 - 6 Pagatekid enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 18 Team Südsee 13 - 2 CUSB La Bassa enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 17 FABster 10 - 7 Havana Club enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 1 ExTSea 13 - 3 Gentle enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 15 Sugar Mixed 5 - 10 Messiah Complex enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 3 Question mark 11 - 9 Skuns Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 14 Team Blackout Couch 6 - 11 Marsoni enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 13 Paranoia 13 - 4 KUNG FURIA enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 4 Prague Devils 13 - 5 FAB Mixed enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 5 7 Cicloni 4 - 12 Hollywood Time Jumpers enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 12 UFI Ultimate Imola-Canieporci 13 - 2 Ultimate Square enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 11 FiveFins 11 - 7 Ars Ludendi enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 6 Belgium National Team 13 - 2 The Basilisk enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 7 DISConnection 4 - 9 Kiss My Discomix enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field Arena Force Elektro 10 - 9 ICHNOS Flying Disc ASD enter enter
Sat 20 Apr 2019, 13:00 Field 8 Babbani 7 - 13 Styrian Hawks enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 20 German National Team (Sandsturm) 13 - 4 Cotequila G'OLD enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 19 High Maintenance 13 - 4 MINT Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 18 Arnold Stallone 10 - 9 Switzerland National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 17 Dream Team 10 - 7 Coconutty enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 1 Team Blackout Raccoon 3 - 13 CUSB To Dai Cobra enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 15 Gremila 10 - 7 Tai Chi Latte enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 3 Czech Republic National Team 13 - 1 45 Nigiri enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 14 Croccali 12 - 5 Piranhas enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 13 Ratisbona Eagles 8 - 13 Vecchia Romagna enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 4 Italy National Team 13 - 3 PagaDave enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 5 The Bald and The Beautifull 7 - 8 Zürich Mixed Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 12 7 Nanech 13 - 1 BeeFire enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 11 BBC 2 - 7 Ukraine Mixed National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 6 Netherlands National Team 11 - 8 Switzerland Master National Team enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 7 German Master National Team (Meehr) 10 - 11 Fearsome sandcrabs enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field 8 Cota slovenian street buffalo 13 - 2 Slick Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 12:00 Field Arena Gremlin-daling 2 - 13 BRONX in Love enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 7 Gremlin-daling 13 - 1 Cotequila VINTAGE enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 20 Dream Team 13 - 4 The Basilisk enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 19 The Bald and The Beautifull 13 - 3 Skuns Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 18 Gremila 13 - 4 Ultimate Square enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 17 Ratisbona Eagles 13 - 3 KUNG FURIA enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 15 45 Nigiri 7 - 5 7 Cicloni enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 14 Prague Devils 8 - 12 Piranhas enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 13 Question mark 6 - 11 Zürich Mixed Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 12 Team Südsee 7 - 13 Fearsome sandcrabs enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 11 Babbani 10 - 11 Cotequila G'OLD enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 1 Gentle 2 - 13 BBC enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 3 Team Blackout Couch 6 - 10 PagaDave enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 4 High Maintenance 12 - 5 ICHNOS Flying Disc ASD enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 12 Sugar Mixed 5 - 10 BeeFire enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 11 Scottie Doesn’t Know 4 - 10 Slick Ultimate enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 5 Team Blackout Raccoon 12 - 3 Ars Ludendi enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 6 MINT Ultimate 9 - 8 Force Elektro enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 20 Arnold Stallone 11 - 4 Kiss My Discomix enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 19 Switzerland Master National Team 10 - 5 FABster enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 18 German Master National Team (Meehr) 13 - 1 CUSB La Bassa enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 17 BRONX in Love 12 - 6 Spiderpigs enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 1 UFI Ultimate Imola-Canieporci 7 - 9 Tai Chi Latte enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 15 Cota slovenian street buffalo 13 - 1 Pagatekid enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 3 Croccali 13 - 3 FAB Mixed enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 14 Belgium National Team 7 - 8 Coconutty enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 13 Ukraine Mixed National Team 12 - 7 ExTSea enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 4 Czech Republic National Team 13 - 4 Hollywood Time Jumpers enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 5 Netherlands National Team 13 - 2 Havana Club enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 7 Italy National Team 13 - 3 Marsoni enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field Arena Vecchia Romagna 12 - 8 Paranoia enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 6 7 Nanech 13 - 3 Messiah Complex enter enter
Sat 20 Apr 2019, 09:00 Field 8 CUSB To Dai Cobra 10 - 9 FiveFins enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field 8 Switzerland National Team 9 - 8 DISConnection enter enter
Sat 20 Apr 2019, 10:00 Field Arena German National Team (Sandsturm) 13 - 6 Styrian Hawks enter enter